מכון מודע למיינדפולנס, מדע וחברה

מכון מודע למיינדפולנס, מדע וחברה יצא לשבתון

אנו מבקשים להודות לעובדי ועובדות המכון מאז הקמתו ב2008, ל 300 מנחות ומנחי MBSR ו MBCT שהוכשרו במכון, למרצים ולמרצות בימי העיון המדעיים,
לאלפי התלמידות והתלמידים שלמדו בקורסי MBSR, MBCT וקורסי העמקה, לקולגות, לחברים/ות ולתומכים/ות של המכון. 
בזכותכן ובזכותכם, פירות תרגול המיינדפולנס מגיעים היום לכל קצוות החברה הישראלית: לחברה הערבית, היהודית, החילונית, החרדית, הדתית,
לקהילת ישראלים ממוצא אתיופי, ליישובי הפריפריה, למבקשי המקלט, במערכות הבריאות והנפש, קופות חולים ובתי חולים, קליניקות פרטיות, גני ילדים,
בתי ספר ורשויות עירוניות, מגזר ציבורי וחברות עסקיות, בתי סוהר, מערכות הבטחון, ועוד. 
מי יתן ופעילותכן/ם תביא להתעוררות, בהירות, תבונה, חכמה, חמלה, אהבת חינם, ריפוי ואיחוי, ולחיזוק האפשרות של מדינת ישראל להתקיים כחברה רב-תרבותית ודמוקרטית, בעלת עמוד שדרה רוחני-ערכי, שוחרת צדק, שוויון, חירות, ושלום.

לתכניות הפועלות במערכת החינוך יש לפנות ל“תכנית בית ספר סגול”

למרכז הידע המדעי (סרטונים, הרצאות, תרגולים מוקלטים)

אוניברסיטת רייכמן מרכז סגול למוח ותודעה 

לקורס הכשרת מנחי מיינדפולנס בגישת MBSR  יש לפנות למרכז הישראלי למיינדפולנס 

לקורס העמקה שנתי במיינדפולנס יש לפנות למרכז גוף נפש

להכשרת מנחי שפת הקשב יש לפנות לשימי לוי ישובי 

קורסי מיינדפולנס בכל הארץ בהנחיית בוגרי ההכשרות של מכון מודע

החזון החברתי של מכון מודע

מיינדפולנס

גישה קהילתית יעילה לקידום חוסן נפשי

באוכלוסיות בפריפריה החברתית-כלכלית בישראל

מה זה מיינדפולנס?

מיינדפולנס, או מודעות קשובה, היא סוג של תשומת לב שאפשר לפתח על ידי אימון ותירגול. זו מודעות לא שיפוטית, שמופנית באופן עקבי למה שקורה כאן ועכשיו. באנגלית, Mindfulness, ובעברית לעתים “קשיבות”, “קשב” או פשוט “מיינדפולנס”.
אימון בסיסי במיינדפולנס אורך מספר שבועות והמחקר מעיד על שיפורים שונים ברמת המוח והקוגניציה. האימון מוביל לשיפור בקשב וריכוז, ויסות וניהול עצמי, מגביר אמפתיה וחשיבה יצירתית, ומגביר מודעות עצמית. האימון כולל הפנייה שיטתית של מודעות לא ביקורתית למה שקורה בכל רגע, במיוחד לחושים, תחושות הגוף, מחשבות ורגשות.

לתודעה האנושית יש נטייה לנדוד ולשוטט לה בעולם של מחשבות ודימויים, לעסוק ללא הרף באירועים שהתרחשו בעבר או באירועים שעלולים להתרחש בעתיד. במצבים של חרדה סטרס או קושי נפשי, הנטייה הטבעית והמופלאה הזו, עלולה לגרום לנו ללא מעט סבל. בתרגול מיינדפולנס אנו מאמנים בעדינות ובנחישות את תשומת הלב שלנו להיות במגע ישיר עם מה שמתרחש כאן ועכשיו, היכן שהחיים עצמם מתרחשים. בתקופות מאתגרות אנחנו לעתים מוצאים את עצמנו נאבקים בשטף של מחשבות ותחושות לא נעימות. בתרגול אנו לומדים כיצד להרפות קצת מהמאבק הפנימי, ועם זאת לא להיסחף עם הזרם של התודעה. לרובבמצבים אלו עלול להיות למחשבות אלו גוון שיפוטי וביקורתי, בתרגול, נטפח גישה רחבה, גמישה ומקבלת כלפי עולמנו הפנימי והחיצוני.

בעזרת טכניקות מיקוד והתבוננות יומיומיים, נחזק את “שריר” הקשב, נלמד לזהות דפוסים חמקמקים שגורמים לנו לסבל מתח וחרדה, וכך נטפח יותר ויותר רגעים של נוכחות וחיוניות בחיינו. תרגול מיינדפולנס הינו הזמנה להעמיק את היכולת שלנו להיות נוכחים באופן מלא ומעורב בחיינו. מיינדפולנס הינו אימון מנטלי בתשומת לב מכוונת לרגע הזה עם גמישות פתיחות וסקרנות. תרגול מיינדפולנס מציע גישה שונה ומהפכנית להתמודדות עם חרדה, גישה הכרוכה באימון רב, אומץ ומוכנות להיכרות אינטימית עם החוויה הפנימית. מטרתה של הגישה היא לקרב אותנו לפעול באופן אפקטיבי ומיטיב בעולמנו הפנימי ובעולם החיצוני וכך לאפשר מגע רב יותר עם הדברים החשובים לנו באמת. 

לכל שאלה מוזמנים ליצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם.

צרו איתנו קשר

לכל שאלה, צרו איתנו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם.

הרשמה לניוזלטר שלנו

לקבלת מידע חודשי לגבי הקורסים והמרצים השאירו מייל.